Mrs M.C. Allison

Deputy Head of Admissions (i/c 6th Form Entry)

Miss J. Ayre

Riding Instructor

Ms L.J. Baily

Outdoor Education Technician

Mrs J.S.C. Batchelor

Enterprises Manager

Miss D.J. Batstone

Loveday Matron

Mrs L.M. Benson

School Shop Deputy Manager

Mr G.C. Betts

Assistant to Domestic Services Manager

Mrs N. Bloomfield

Assistant to Grounds Manager

Mr D.G. Bloomfield

Head Groundsman

Mr F.R. Bradley

Web Developer

Mrs M. Bryant

School Nurse

Miss L.H. Bryant

Assistant to Works Manager

Mr D.F. Buckman

Assistant Groundsman

Mr A.J. Burke

Assistant Groundsman

Mr T.J. Butler

Video & Web Developer

Mr A.R. Carmichael

Works - Carpenter

Miss H.L. Clark

S & C Intern

Mrs K. Coe

Domestic Assistant

Miss L.A. Collins

Marketing Co-ordinator

Miss A. Colvile

School Counsellor

Mrs J.R. Cooksley

Head of External Relations

Mr J. Dale-Adcock

Strategic Development

Miss E.T. Denby

Payroll Controller

Mr P.A. Dunn

Deputy Bursar

Miss E.L. Edwards

Livery Yard Manager

Mr H.A. Ellis

Theatre Manager

Mrs A.C. Ewbank

Art Studio Assistant

Mrs K.J. Flack

Learning Support Teacher

Mr M. Flack

Security Officer

Mrs V.L. Futcher

Database Assistant

Mrs M.F. Gallafant

North Matron

Mrs E.J. Gallie

Registrar

Mrs S.G. Hardstone

Biology Technician

Mrs I.R. Hearfield

Purchase Ledger Controller

Mr S. Hewitt

Deputy Head Gardener

Mrs C.E. Higgins

Rhodes Matron

Mr M. Howard

Ground Assistant

Mrs N.J. Hutton

Personnel Manager

Miss V.L. Ingle

OC Coordinator

Miss R. Ivey

Assistant Groom

Mrs A.A. Jackson

Medical Centre Assistant

Mrs O. Jenkins

Physics Technician

Mrs J.C. Jessop

Academies Coordinator and Enterprises Administrator

Mr D.J. Jessop

Works Manager

Mr M.A. Jessop

Grounds & TASC Assistant

Mr M.W. Jewell-Smith

IT Support Technician

Mr N. Johnson

Electrician

Mrs C. Johnson

Medical Centre Assistant

Mr S. Kelsey

Head Groundsman

Ms N. Kiwomya

TASC Assistant Manager

Mrs F.L. Ledger

Medical Centre Sister

Mrs S.N. Lee

Bursar's Secretary

Mr P.A. Malborough

Security Officer

Mrs S.J. Mann

School Archivist

Mr S.P.K. Mitchell

Database Developer

Mrs F.L. Mitchell

Equestrian Centre Manager

Mrs J. Money

Receptionist

Mr M.J. O'Dell

IT Support Technician

Miss S.H. Pereira

Servery Assistant

Mrs D.M. Pettifer

Administrative Assistant to the Deputy Heads

Mr S.T. Pidgeon

Safety Training & Multi Activities Manager

Mrs H.L. Pullen

Examinations Officer

Ms C. Quinn

Marketing & Events Assistant

Miss H.L. Raynsford

Fees Controller

Ms A.J. Russell-Price

Head of School Administration

Mr R.S. Salt

Network Manager

Mrs J.H. Sanders

Staff Nurse

Mrs S. Sanders

Loveday Matron

Mr J. Sandford

Visiting Music Teacher

Mrs M.J. Sandford

Laundry & Deliveries

Mrs S.R. Schofield

Head of Cranleigh Giving

Mrs W.S. Schulz

Staff Nurse

Mrs R. Scriven

Assistant Librarian

Mrs S. Shayler

Receptionist

Miss C.L. Shayler

TASC Manager

Mr A. Silver

Assistant Groundsman

Miss M.R. Smith

Chemistry Technician

Mrs S.H. Smith

Staff Nurse

Mr J. Smith

Executive Head Chef

Miss H.L. Smith

North Matron

Miss S.M. Spear

Riding Team Trainer

Mrs J.M. Standing

School Shop Assistant

Mr W. Stevens

Assistant Groundsman

Mr M. Stuart

Domestic Superviser

Mrs P. Talbot

Recruiting & Personnel Administrator

Mr J. Taylor

Plumber

Mr R.D. Tidy

Estate & Maintenance Support (Stables)

Mr C. Turica

Reprographics, AV & IT Technician

Mrs S.L. Tweedy

Personnel Officer

Mr T. Tweedy

Assistant IT Technician

Mrs R.L. Uddin

School Shop Assistant

Ms J.A. Underdown

Director of Finance

Mrs S.J. Varley

School Seamstress

Mrs V. Varley

Admissions Assistant

Mrs A.J. Walker

Common Room Secretary

Ms B. Warriner

Receptionist

Miss V.J. Wearn

Admissions Administrator

Mr D. Wells

General Foreman

Mrs M. Whitney

Admissions Events Coordinator

Mrs M.M. Winnick

School Shop Manager

Mrs E.E. Wright

Administrative Assistant