Bursarial Team

Mr P.T. RobertsMBE, DChABursar
Mr P.A. DunnBADeputy Bursar
Mrs S.N. LeeBABursar's Secretary
Ms J.A. UnderdownBA, CIMADirector of Finance
Miss E.T. DenbyPayroll Controller
Mrs I.R. HearfieldPurchase Ledger Controller
Miss H.L. RaynsfordFees Controller
Mrs N.J. HuttonPersonnel Manager
Mrs S.L. TweedyPersonnel Officer
Mrs A.J. BoxallPersonnel Assistant
Miss V.J. WearnAdmissions Administrator
Mrs E.E. WrightAdministrative Assistant
Mrs A.J. WalkerCommon Room Secretary
Mrs C.E. GoldenMusic Administrator
Mrs J.S.C. BatchelorEnterprises Manager
Mrs D.M. PettiferAdministrative Assistant to the Deputy Heads
Mr S.T. PidgeonSafety Training & Multi Activities Manager

Medical Centre

School Doctors: Dr C. Douglas, MB ChB, MRGT; Dr D. Wardrop, BSc (Hons), BMBCh (Oxon), MRCP, MRCGP

Sports Consultant: Dr D. Beach, MBBS, MFSEM, MRCGP, DCH, DFSRH, DRCOG

Mrs F.L. LedgerRGNMedical Centre Sister
Mrs C.C. AgnewRGNDeputy Sister
Mrs R.S. CarnesRGNStaff Nurse
Mrs F.J.D. DonovanRGNStaff Nurse
Mrs P. DrainStaff Nurse
Mrs W.S. SchulzRGNStaff Nurse
Mrs S.H. SmithRGNStaff Nurse
Mrs A.A. JacksonMedical Centre Assistant
Mrs C. JohnsonMedical Centre Assistant
Miss A. ColvileBA, MBACP, FdA CounsellingSchool Counsellor

Matrons

Mrs J. GoldsmithCubitt Matron
Mrs A. YoungCubitt Matron
Mrs S.C. NeillEast Matron
Miss J.A. ReillyEast Matron
Mrs H.R. ReedEast Matron
Miss D.J. BatstoneLoveday Matron
Mrs L.M. RuoccoLoveday Matron
Mrs S. SandersLoveday Matron
Miss E.J. MifsudHigh Upfold
Mrs M.F. GallafantNorth Matron
Miss H.L. SmithNorth Matron
Mrs S. LebusWest Matron
Mrs C.E. HigginsRhodes Matron
Mrs K.F. PriceSouth Matron
Mrs A. SargeantSouth Matron
Mrs C.A. CassonWest Matron
Mrs S. ClarkRhodes Matron

Communications

Mrs J.R. CooksleyBA(Hons), MA, NCTJ Prof CertHead of External Relations
Miss L.A. CollinsMarketing Co-ordinator
Miss V.L. IngleOC Coordinator
Mrs V.L. FutcherDatabase Assistant
Ms C. QuinnMarketing & Events Assistant

I.C.T.

Mr F.R. BradleyBScWeb Developer
Mr T.J. ButlerVideo & Web Developer
Mr S.P.K. MitchellBScDatabase Developer
Mr M.J. O'DellIT Support Technician
Mr R.S. SaltNetwork Manager
Mr M.W. Jewell-SmithIT Support Technician
Mr C. TuricaReprographics, AV & IT Technician

Photographers

Mr M. WilliamsonArchivist
Mrs L. SpibeyPhotographer

Sports

Miss C.L. ShaylerTASC Manager
Ms N. KiwomyaTASC Assistant Manager
Mr S.L. BrearleyStrength & Conditioning Coach
Mr W. PhilpotHead of Swimming & Water Polo Coach
Miss S.M. SpearRiding Team Trainer
Mrs F.L. MitchellEquestrian Centre Manager
Miss E.L. EdwardsLivery Yard Manager
Miss J. AyreRiding Instructor

School Shop

Mrs M.M. WinnickSchool Shop Manager
Mrs L.M. BensonSchool Shop Deputy Manager
Mrs J.M. StandingSchool Shop Assistant
Mrs R.L. UddinSchool Shop Assistant

Technicians

Mr M. CrookArt Technician
Mrs S.G. HardstoneBiology Technician
Miss M.R. SmithChemistry Technician
Mrs K.J. FlackBA, HNDLearning Support Teacher
Ms L.J. BailyBScOutdoor Education Technician
Mrs O. JenkinsPhysics Technician
Mr C. TuricaReprographics, AV & IT Technician