Sportsdesk

Latest Results
  • Hockey Girls-1st vs Bede's School: Won (1 - 0)

  • Hockey Girls-1st vs Pangbourne College: Lost (1 - 2)

  • Hockey Girls-1st vs St George's Sixes: ( - )

  • Golf 1st vs West Sussex Invitation: ( - )

  • Golf Mixed-U15A vs Cranleigh Preparatory School: Lost ( - )

  • Golf Girls-U18A vs Guildford High School: ( - )

  • Golf Girls-U16A vs Guildford High School: ( - )

  • Golf Girls-U15A vs Guildford High School: ( - )

  • Golf Girls-U14A vs Guildford High School: ( - )

  • Golf Girls-U14A vs Cranleigh Preparatory School: Draw ( - )

  • Equestrian Mixed vs Mayfield Arena Eventing Qualifier: ( - )

  • Hockey Girls-U16C vs Sevenoaks School: Won (3 - 1)

  • Hockey Junior D vs Sevenoaks School: Won (4 - 0)

  • Hockey Girls-1st vs Sevenoaks School: Lost (1 - 4)

  • Hockey Girls-3rd vs Sevenoaks School: Won (2 - 0)

  • Hockey Girls-U16A vs Sevenoaks School: Won (2 - 1)

  • Hockey Girls-U15A vs Sevenoaks School: Lost (2 - 3)

  • Hockey Girls-U15B vs Sevenoaks School: Lost (0 - 5)

  • Hockey Girls-U15C vs Sevenoaks School: Won (2 - 1)

  • Rugby Union Boys-U18A vs Bishop Wordsworth's School: Won (67 - 0)

  • Rugby Union Boys-U18B vs Sutton Valence School: Lost (17 - 28)

  • Rugby Union Boys-U18C vs Sutton Valence School: Won (24 - 10)

  • Rugby Union Boys-U18D vs Brighton College: Won (51 - 5)

  • Rugby Union 5th XV vs Bishop Wordsworth's School: Lost (0 - 15)

  • Rugby Union Boys-U16A vs Bishop Wordsworth's School: Won (32 - 14)

  • Rugby Union Boys-U16B vs Sutton Valence School: Lost (0 - 54)

  • Rugby Union Boys-U16C vs Sutton Valence School: Lost (0 - 46)

  • Rugby Union Boys-U15A vs Bishop Wordsworth's School: Won (52 - 19)

  • Rugby Union Boys-U15B vs Sutton Valence School: Lost (0 - 41)

  • Rugby Union Boys-U15C vs Sutton Valence School: Won (21 - 0)

  • Rugby Union Boys-U15D vs Brighton College: Lost (34 - 39)

  • Rugby Union Boys-U14A vs Bishop Wordsworth's School: Won (14 - 0)

  • Rugby Union Boys-U14B vs Sutton Valence School: Lost (10 - 21)

  • Rugby Union Boys-U14C vs Sutton Valence School: Won (59 - 0)

  • Rugby Union Boys-U14D vs Brighton College: Lost (0 - 50)

  • Hockey Girls-2nd vs Sevenoaks School: Lost (1 - 6)

  • Hockey Girls - 4th vs Sevenoaks School: Draw (2 - 2)

  • Hockey Girls-U16B vs Sevenoaks School: Won (4 - 1)

  • Hockey Girls-U14A vs Sevenoaks School: Won (2 - 1)

  • Hockey Girls-U14B vs Sevenoaks School: Won (7 - 1)

  • Hockey Girls-U14C vs Sevenoaks School: Won (4 - 0)

  • Hockey Girls-U14C vs Sevenoaks School: Won (4 - 0)

  • Equestrian Mixed vs Dressage and SJ National Qualifier: ( - )

  • Netball Girls-U18A vs St Catherine's School: ( - )

  • Golf 1st vs Old Cranleighans: ( - )

  • Fives Mixed-U16A vs St Olave's Grammar School, Kent: ( - )

  • Fives Mixed-U15A vs St Olave's Grammar School, Kent: ( - )

  • Fives Mixed-U14A vs St Olave's Grammar School, Kent: ( - )

  • Swimming 1st vs Ibstock Place School: ( - )

  • Swimming Boys-U15A vs Ibstock Place School: Cancelled ( - )

  • Swimming Girls-U15A vs Ibstock Place School: Cancelled ( - )

  • Swimming Boys-U14A vs Ibstock Place School: Cancelled ( - )

  • Swimming Girls-U14A vs Ibstock Place School: Cancelled ( - )

Sport Time Team Location Opposition Match Type Teamsheet
19th Sep
(16:00)
2nd Away
(Main School Entrance)
Reed's School Friendly Link
19th Sep
(16:45)
Boys-U15A Home Cranleigh Preparatory School Triangular Link
19th Sep
(16:45)
Mixed-U15A Home
(Golf Course)
Cranleigh Preparatory School Friendly Link
19th Sep
(16:45)
Boys-U14A Home Cranleigh Preparatory School Triangular Link
21st Sep
(08:00)
Mixed Away
(208 Coombe Ln)
NSEA One Day Event Championship National Championship Link
21st Sep
(12:30)
Boys-U15C Home Brentwood School Link
21st Sep
(12:30)
Boys-U15D Home Brentwood School Link
21st Sep
(12:30)
Boys-U14C Home Brentwood School Link
21st Sep
(12:30)
Boys-U14D Home Brentwood School Link
21st Sep
(13:00)
Boys-U18B Home Hampton School Link
21st Sep
(13:15)
Boys-U15A Away
(Rugby 1)
Hampton School Link
21st Sep
(13:15)
Boys-U15B Away
(Rugby 2)
Hampton School Link
21st Sep
(13:45)
Girls-2nd Away
(Main College)
Hurstpierpoint College Link
21st Sep
(13:45)
Girls-U14A Away
(Main College)
Hurstpierpoint College Link
21st Sep
(13:45)
Girls-U14C Away
(Main College)
Hurstpierpoint College Link
21st Sep
(14:15)
Girls-U16A Home
(Lintott's)
Hurstpierpoint College Link
21st Sep
(14:15)
Girls-U16B Home
(Marcon)
Hurstpierpoint College Link
21st Sep
(14:15)
Junior D Home
(Westcott Astro)
Hurstpierpoint College Link
21st Sep
(14:15)
Girls-U14B Home
(Pickup)
Hurstpierpoint College Link
21st Sep
(14:30)
Boys-U18A Home Hampton School Link
21st Sep
(14:30)
Boys-U18C Home Hampton School Link
21st Sep
(14:30)
Boys-U18D Home Charterhouse Link
21st Sep
(14:30)
Boys-U16A Away
(Rugby 1)
Hampton School Link
21st Sep
(14:30)
Boys-U16B Away
(Rugby 4)
Hampton School Link
21st Sep
(14:30)
Boys-U14A Away
(Rugby 2)
Hampton School Link
21st Sep
(14:30)
Boys-U14B Away
(Rugby 3)
Hampton School Link
21st Sep
(15:00)
Girls-1st Away
(Main College)
Hurstpierpoint College Link
21st Sep
(15:00)
Girls-3rd Away
(Main College)
Hurstpierpoint College Link
21st Sep
(15:00)
Girls - 4th Away
(Main College)
Hurstpierpoint College Link
21st Sep
(15:30)
Girls-U15A Home
(Lintott's)
Hurstpierpoint College Link
21st Sep
(15:30)
Girls-U15B Home
(Marcon)
Hurstpierpoint College Link
21st Sep
(15:30)
Girls-U15C Home
(Pickup)
Hurstpierpoint College Link
22nd Sep
(08:00)
Mixed Away
(208 Coombe Ln)
NSEA One Day Event Championship National Championship Link
22nd Sep
(08:00)
Mixed Away
(Hall Place)
National Show Jumping Qualifier Regional Qualifier Link
23rd Sep
(18:30)
Girls-U15A Home
(Trevor Abbott Sports Centre)
Vipers Netball Club Link
24th Sep
(14:15)
1st Neutral
(Bramley GC)
Wellington College Area Cup Rd 2 Link
24th Sep
(15:20)
Boys-U14E Home Christ's Hospital Link
Fives 24th Sep
(15:30)
Mixed-U16A Away Lancing College Link
Fives 24th Sep
(15:30)
Mixed-U15A Away Lancing College Link
Fives 24th Sep
(15:30)
Mixed-U14A Away Lancing College Link
24th Sep
(15:30)
Girls-U14A Home
(Bottom Tennis/Netball)
St Catherine's School Link
24th Sep
(15:30)
Boys-U16C Home RGS, Guildford Link
24th Sep
(16:30)
Mixed-U15A Home Reigate Grammar School Friendly Link
25th Sep
(16:30)
Girls-U14A Away Surbiton High School Link
26th Sep
(14:30)
Boys-U18A Away
(Main School Entrance)
Christ's Hospital Link
26th Sep
(15:00)
Mixed-U18B Away
(Main School Entrance)
Christ's Hospital Friendly Link
26th Sep
(15:00)
Girls-1st Home
(Lintott's)
Ipswich School Tier 1 Link
26th Sep
(15:00)
Boys-U15A Home Reigate Grammar School Link
26th Sep
(15:00)
Boys-U15C Home Reigate Grammar School Link
26th Sep
(15:00)
Boys-U15D Home Reigate Grammar School Link
26th Sep
(16:00)
Boys-U18A Away
(Main School Entrance)
Christ's Hospital Link
26th Sep
(16:30)
Boys-U18A Home Ipswich School County Link
29th Sep
(08:00)
Mixed Away
(Hillside Rd)
National Arena Eventing Qualifier Regional Qualifier Link
30th Sep
(20:30)
Girls-U18A Home Rudgwick Netball Club Link
1st Oct
(10:00)
1st Neutral
(Royal Ashdown GC)
Smarden Bell Tournament Link
Fives 1st Oct
(15:30)
Girls-U18A Neutral
(Eton College - SL4 6DW)
Berkhamsted School Link
Fives 1st Oct
(15:30)
Boys-U16A Neutral
(Eton College - SL4 6DW)
Berkhamsted School Link
Fives 1st Oct
(15:30)
Boys-U15A Neutral
(Eton College - SL4 6DW)
Berkhamsted School Link
Fives 1st Oct
(15:30)
Boys-U14A Neutral
(Eton College - SL4 6DW)
Berkhamsted School Link
1st Oct
(16:00)
Boys-U18A Home Bradfield College Friendly Link
3rd Oct
(16:00)
2nd Home Charterhouse Friendly Link
4th Oct
(16:30)
Girls-U18A Home Guildford High School Link
4th Oct
(16:30)
Girls-U16A Home Guildford High School Link
4th Oct
(16:30)
Girls-U15A Home
(Golf Course)
Guildford High School Link
4th Oct
(16:30)
Girls-U14A Home
(Golf Course)
Guildford High School Link
4th Oct
(16:45)
Girls-U14A Away
(Golf Course)
Cranleigh Preparatory School Girls-U13A Triangular Link
5th Oct
(13:00)
Girls-U16C Home
(Pickup)
Brighton College Link
5th Oct
(13:45)
Girls-1st Away
(Chapel Astro)
Epsom College Link
5th Oct
(13:45)
Girls-2nd Home
(Westcott Astro)
Epsom College Link
5th Oct
(13:45)
Girls-U16A Home
(Lintott's)
Epsom College Link
5th Oct
(13:45)
Girls-U14A Home
(Marcon)
Epsom College Link
5th Oct
(13:45)
Girls-U14B Away
(Danes Hill Astro)
Epsom College Link
5th Oct
(13:45)
Girls-U14C Away
(Chapel Astro)
Epsom College Link
5th Oct
(14:15)
Boys-U18D Away
(Main College)
King's College School (KCS), Wimbledon Link
5th Oct
(15:00)
Girls-3rd Home
(Lintott's)
Epsom College Link
5th Oct
(15:00)
Girls-U16B Home
(Marcon)
Epsom College Link
5th Oct
(15:00)
Girls-U15A Away
(Chapel Astro)
Epsom College Link
5th Oct
(15:00)
Girls-U15B Home
(Pickup)
Epsom College Link
5th Oct
(15:00)
Girls-U15C Away
(Crosbie Astro)
Epsom College Link
5th Oct
(15:00)
Boys-U18A Home Hurstpierpoint College Link
5th Oct
(15:00)
Boys-U18B Home Hurstpierpoint College Link
5th Oct
(15:00)
Boys-U18C Home Hurstpierpoint College Link
5th Oct
(15:00)
5th XV Home Hurstpierpoint College Link
5th Oct
(15:00)
Boys-U16A Away
(Main College)
Hurstpierpoint College Link
5th Oct
(15:00)
Boys-U16B Away
(Main College)
Hurstpierpoint College Link
5th Oct
(15:00)
Boys-U15A Home Hurstpierpoint College Link
5th Oct
(15:00)
Boys-U15B Home Hurstpierpoint College Link
5th Oct
(15:00)
Boys-U15C Home Hurstpierpoint College Link
5th Oct
(15:00)
Boys-U14A Away
(Main College)
Hurstpierpoint College Link
5th Oct
(15:00)
Boys-U14B Away
(Main College)
Hurstpierpoint College Link
5th Oct
(15:00)
Boys-U14C Away
(Main College)
Hurstpierpoint College Link
5th Oct
(15:00)
Boys-U14D Away
(Main College)
Hurstpierpoint College Link
8th Oct
(14:15)
1st Neutral
(Bramley GC)
Epsom College Friendly Link
8th Oct
(14:30)
Mixed-U18A Neutral
(Links Rd)
Epsom College Friendly Link
8th Oct
(16:00)
Girls-1st Home Norwich School National League Link
9th Oct
(16:15)
Boys-U18A Home
(Lintott's)
Whitgift School National League Link
9th Oct
(tbc)
Girls-U15A tbc Surrey Schools Regional Qualifier Tournament Link
9th Oct
(tbc)
Girls-U14A tbc Surrey Schools Regional Qualifier Tournament Link
10th Oct
(16:00)
Boys-U18A Home Charterhouse Link
12th Oct
(12:45)
Girls-U16C Home
(Pickup)
Hurstpierpoint College Link
12th Oct
(13:45)
Girls-U18E Away
(Main College Dining Room)
Bradfield College Friendly Link
12th Oct
(13:45)
Girls-U16B Away
(Main College Dining Room)
Bradfield College Link
12th Oct
(13:45)
Girls-U15C Away
(Main College Dining Room)
Bradfield College Link
12th Oct
(14:00)
Girls-1st Home
(Lintott's)
Bradfield College Link
12th Oct
(14:00)
Girls-3rd Home
(Westcott Astro)
Bradfield College Link
12th Oct
(14:00)
Girls - 4th Away Charterhouse Link
12th Oct
(14:00)
Girls-U15A Home
(Marcon)
Bradfield College Link
12th Oct
(14:00)
Girls-U15B Home
(Pickup)
Bradfield College Link
12th Oct
(14:30)
Boys-U18A Away
(College Field)
Eastbourne College Link
12th Oct
(14:30)
Boys-U18B Away
(Memorial)
Eastbourne College Link
12th Oct
(14:30)
Boys-U18C Away
(Memorial)
Eastbourne College Link
12th Oct
(14:30)
Boys-U16A Home Eastbourne College Link
12th Oct
(14:30)
Boys-U16B Home Eastbourne College Link
12th Oct
(14:30)
Boys-U15A Home Eastbourne College Link
12th Oct
(14:30)
Boys-U15B Home Eastbourne College Link
12th Oct
(14:30)
Boys-U15C Home Eastbourne College Link
12th Oct
(14:30)
Boys-U14A Away
(Links)
Eastbourne College Link
12th Oct
(14:30)
Boys-U14B Away
(Links)
Eastbourne College Link
12th Oct
(14:30)
Boys-U14C Away
(Links)
Eastbourne College Link
12th Oct
(15:00)
Girls-2nd Away
(Main College Dining Room)
Bradfield College Link
12th Oct
(15:00)
Girls-U16A Away
(Main College Dining Room)
Bradfield College Link
12th Oct
(15:15)
Junior D Home
(Pickup)
Bradfield College Link
12th Oct
(15:15)
Girls-U14A Home
(Lintott's)
Bradfield College Link
12th Oct
(15:15)
Girls-U14B Home
(Marcon)
Bradfield College Link
12th Oct
(15:15)
Girls-U14C Home
(Westcott Astro)
Bradfield College Link
14th Oct
(18:30)
Girls-U16A Home
(Trevor Abbott Sports Centre)
Vipers Netball Club Link
15th Oct
(15:00)
Boys-U14E Away
(Main School Entrance)
Christ's Hospital Link
15th Oct
(16:00)
Boys-U18A Away
(Main College)
King's College School (KCS), Wimbledon Link
16th Oct
(19:30)
Boys-U18A Neutral
(Allianz Park - NW4 1RL)
Berkhamsted School Link
16th Oct
(tbc)
Girls-U18A tbc Surrey Schools Regional Qualifier Tournament Link
16th Oct
(tbc)
Girls-U16A tbc Surrey Schools Regional Qualifier Tournament Link
17th Oct
(08:00)
Mixed Away
(Addington)
NSEA National Championships National Championship Link
Fives 17th Oct
(14:30)
Boys-U16A Away Charterhouse Link
Fives 17th Oct
(14:30)
Boys-U15A Away Charterhouse Link
Fives 17th Oct
(14:30)
Boys-U14A Away Charterhouse Link
Fives 17th Oct
(15:30)
Mixed-U16A Away
(Fives Courts)
Charterhouse Link
Fives 17th Oct
(15:30)
Mixed-U15A Away
(Fives Courts)
Charterhouse Link
Fives 17th Oct
(15:30)
Mixed-U14A Away
(Fives Courts)
Charterhouse Link
17th Oct
(16:15)
Boys-U18A Away
(Main College)
Churcher's College Friendly Link
17th Oct
(tbc)
Girls-U18A tbc Surrey Schools Regional Qualifier (reserve date) Tournament Link
18th Oct
(08:00)
Mixed Away
(Addington)
NSEA National Championships National Championship Link
19th Oct
(08:00)
Mixed Away
(Addington)
NSEA National Championships National Championship Link
19th Oct
(12:45)
Girls-U14B Away
(Main College)
Wellington College Link
19th Oct
(13:00)
Boys-U18C Home House matches Link
19th Oct
(13:00)
Boys-U18D Home House matches Link
19th Oct
(13:00)
5th XV Home OC Gower Link
19th Oct
(13:00)
Boys-U16A Home House matches Link
19th Oct
(13:00)
Boys-U16B Home House matches Link
19th Oct
(13:00)
Boys-U16C Home House matches Link
19th Oct
(13:00)
Boys-U15A Home House matches Link
19th Oct
(13:00)
Boys-U15B Home House matches Link
19th Oct
(13:00)
Boys-U15C Home House matches Link
19th Oct
(13:00)
Boys-U15D Home House matches Link
19th Oct
(13:00)
Boys-U14A Home House matches Link
19th Oct
(13:00)
Boys-U14B Home House matches Link
19th Oct
(13:00)
Boys-U14C Home House matches Link
19th Oct
(13:00)
Boys-U14D Home House matches Link
19th Oct
(13:45)
Girls-1st Away
(Main College)
Wellington College Link
19th Oct
(13:45)
Girls-2nd Away
(Main College)
Wellington College Link
19th Oct
(13:45)
Girls-U15C Home
(Marcon)
Wellington College Link
19th Oct
(13:45)
Junior D Home
(Westcott Astro)
Wellington College Link
19th Oct
(13:45)
Junior D Home Wellington College Link
19th Oct
(13:45)
Girls-U14A Home
(Lintott's)
Wellington College Link
19th Oct
(13:45)
Girls-U14C Home
(Pickup)
Wellington College Link
19th Oct
(14:15)
Boys-U18A Home OC Gower Link
19th Oct
(15:00)
Girls-3rd Home
(Pickup)
Wellington College Link
19th Oct
(15:00)
Girls - 4th Home
(Westcott Astro)
Wellington College Link
19th Oct
(15:00)
Girls - 4th Home Wellington College Link
19th Oct
(15:00)
Girls-U16A Home
(Lintott's)
Wellington College Link
19th Oct
(15:00)
Girls-U16B Home
(Marcon)
Wellington College Link
19th Oct
(15:00)
Girls-U15A Away
(Main College)
Wellington College Link
19th Oct
(15:00)
Girls-U15B Away
(Main College)
Wellington College Link
20th Oct
(08:00)
Mixed Away
(Addington)
NSEA National Championships National Championship Link
22nd Oct
(16:30)
1st Away
(Main College Dining Room)
Bradfield College Triangular Link
23rd Oct
(13:15)
Boys-U18A Home SEEVIC College Link
5th Nov
(tbc)
Girls-U14A tbc U14 county heats County Cup Link
7th Nov
(15:15)
Mixed-U18B Home Christ's Hospital Friendly Link
7th Nov
(15:30)
1st Home St John's School, Leatherhead Link
7th Nov
(tbc)
Girls-U16A tbc National Tier 1 Round 2 National Cup - Round 3 Link
9th Nov
(12:30)
5th XV Home Gordon's School Link
9th Nov
(13:15)
Girls-2nd Home
(Lintott's)
St John's School, Leatherhead Link
9th Nov
(13:15)
Girls-3rd Home
(Marcon)
St John's School, Leatherhead Link
9th Nov
(13:15)
Girls-U15C Home
(Westcott Astro)
St John's School, Leatherhead Link
9th Nov
(13:15)
Girls-U14B Home
(Pickup)
St John's School, Leatherhead Link
9th Nov
(13:30)
Girls-U15A Away
(Main School - (Dining Hall for match teas))
St John's School, Leatherhead Link
9th Nov
(13:30)
Girls-U15B Away
(Main School - (Dining Hall for match teas))
St John's School, Leatherhead Link
9th Nov
(14:15)
Boys-U18A Home RGS, Guildford Link
9th Nov
(14:15)
Boys-U18B Home RGS, Guildford Link
9th Nov
(14:15)
Boys-U18C Home RGS, Guildford Link
9th Nov
(14:15)
Boys-U18D Home RGS, Guildford Link
9th Nov
(14:15)
Boys-U16A Away
(RGS Main School)
RGS, Guildford Link
9th Nov
(14:15)
Boys-U16B Away
(RGS Main School)
RGS, Guildford Link
9th Nov
(14:15)
Boys-U16C Away
(RGS Main School)
RGS, Guildford Link
9th Nov
(14:15)
Boys-U15A Away
(RGS Main School)
RGS, Guildford Link
9th Nov
(14:15)
Boys-U15B Away
(RGS Main School)
RGS, Guildford Link
9th Nov
(14:15)
Boys-U15C Home RGS, Guildford Link
9th Nov
(14:15)
Boys-U15D Home RGS, Guildford Link
9th Nov
(14:15)
Boys-U14A Home RGS, Guildford Link
9th Nov
(14:15)
Boys-U14B Home RGS, Guildford Link
9th Nov
(14:15)
Boys-U14C Home RGS, Guildford Link
9th Nov
(14:15)
Boys-U14D Home RGS, Guildford Link
9th Nov
(14:30)
Girls-1st Home
(Lintott's)
St John's School, Leatherhead Tier 1 Link
9th Nov
(14:30)
Girls-U16A Home
(Marcon)
Churcher's College Link
9th Nov
(14:30)
Girls-U16B Home
(Pickup)
Churcher's College Link
9th Nov
(14:30)
Girls-U14C Home
(Westcott Astro)
St John's School, Leatherhead Link
9th Nov
(14:45)
Girls - 4th Away
(Main School - (Dining Hall for match teas))
St John's School, Leatherhead Link
9th Nov
(14:45)
Girls-U14A Away
(Main School - (Dining Hall for match teas))
St John's School, Leatherhead Link
10th Nov
(tbc)
Girls-U18A tbc National Schools County Qualifier Tournament Link
10th Nov
(tbc)
Girls-U16A tbc National Schools County Qualifier Link
10th Nov
(tbc)
Girls-U14A tbc National Schools County Qualifier Tournament Link
11th Nov
(15:00)
U16 Boys Neutral South prelims @ Charterhouse Regional Cup Link
12th Nov
(16:15)
1st Away
(Main College)
Hurstpierpoint College Friendly Link
12th Nov
(16:30)
2nd Home Reed's School Friendly Link
12th Nov
(17:00)
Girls-1st Away
(Framlingham College)
Framlingham College National League Link